Jakie są kryteria oceny prac konkursowych?

Jak napisać esej na konkurs #Szkoła2030

Prace przesyłane na konkurs #Szkoła2030 będą oceniane zgodnie z regulaminem, dostępnym na stronie www.szkola2030.pl. O czym warto pamiętać?

Oceniając prace konkursowe, Kapituła uwzględni kryteria: zrealizowania tematu, innowacyjności pomysłu, możliwości jego zastosowania i holistycznego podejścia do zagadnień edukacyjnych.

Realizacja tematu

Pamiętaj o temacie konkursu. Zgodnie z zaprezentowanym scenariuszem,  w 2030 roku szkoła podmiotowo traktuje uczniów, świetnie przygotowuje ich do życia w nowym, zmieniającym się świecie, jest też atrakcyjnym miejscem pracy dla obecnych i przyszłych nauczycieli. W jaki sposób Twoje pomysły przybliżą polską szkołę do tego celu?

Innowacyjność pomysłu

Najwyżej ocenione zostaną nowatorskie propozycje. Nie muszą to być zupełnie nowe rozwiązania, ale np. nowe zastosowanie już znanych pomysłów.

Możliwość zastosowania pomysłu

W eseju nie wystarczy rozwinąć lub skonkretyzować wizji wymarzonej szkoły. Opisz, w jaki sposób typowa polska szkoła może się nią stać. Im większa szansa na realizację Twoich pomysłów, tym wyższa ocena pracy.

Holistyczne podejście do zagadnień edukacyjnych

Pamiętaj, by w swojej pracy uwzględnić różne aspekty funkcjonowania szkoły. Nie ograniczaj się tylko do jednego z nich, np. wykorzystywania nowych technologii w nauczaniu.

 

Jeśli nadal masz wątpliwości, jak powinna wyglądać praca konkursowa, skontaktuj się z nami: biuroprasowe@sto.org.pl.  

Powodzenia!

ORGANIZATOR

PARTNER GŁÓWNY

PARTNER

 PARTNER

PATRON MEDIALNY